Wywiad z naszymi uczniami zawodu - czyli innovaphone od kuchni

Written by Sebnem Sevimli i Benedikt Goerdt | 20.01.2022

Ten wpis na blogu poświęcony jest uczniom zawodu w naszej firmie. Przeprowadziliśmy wywiad z dwoma uczniami, którzy kształcą się w innovaphone w dwóch różnych kierunkach: "Pracownik administracyjno-biurowy w przedsiębiorstwie przemysłowym" i "Specjalista IT w zakresie tworzenia aplikacji". Zapytaliśmy ich między innymi: dlaczego wybrali innovaphone, w jakich działach już pracowali, jakie przeszli szkolenia, ich doświadczenia związane z pracą zdalną w home office i ich ulubione miejsca w innovaphone.

 

Życzymy miłej lektury!


Wywiad z naszymi uczniami zawodu PL

9 pytań do uczniów zawodu: Benedikt (B) i Rubins (R)

 

1. Jaki rodzaj kształcenia zawodowego odbywasz w innovaphone?

B: Obecnie kształcę się jako: Pracownik administracyjno-biurowy w przedsiębiorstwie przemysłowym.

R: A ja kształcę się jako: Specjalista IT w zakresie tworzenia aplikacji.

 

2. Jak trafiłeś do innovaphone?

B: Zapytałem w agencji pracy, które firmy oferują kształcenie w zawodzie Pracownik administracyjno-biurowy. W ten sposób polecono mi innovaphone.

R: Po ukończeniu szkoły zawodowej szukałem możliwości kontynuacji kształcenia i w ten sposób znalazłem ofertę innovaphone.

 

3. Dlaczego wybrałeś innovaphone?

B: Od samego początku, czyli od rozmowy kwalifikacyjnej spodobały mi się atmosfera panująca w firmie oraz relacje między pracownikami.

R: Zawsze interesowałem się technologią informacyjną i chciałem kształcić się dalej w tym kierunku. innovaphone spodobała mi się już od rozmowy kwalifikacyjnej.

Azubis auf der Dachterasse

4. W jakich działach już pracowałeś?

B: Obecnie jestem już w ostatnim dziale - w marketingu. Wcześniej, jak wszyscy inni stażyści, pracowałem w magazynie, w dziale zarządzania łańcuchem dostaw (Supply-Chain-Management), w dziale szkoleń, w księgowości i w dziale wewnętrznych systemów i procesów sprzedaży.

R: Ja byłem do tej pory w TechServ, w dziale IT oraz w DVL (Development).

 

5. Jak wyglądała nauka i praca zdalna w home office (również w szkole)?

B: innovaphone dostarczyła nam szybko wszystko, czego potrzebowaliśmy podczas pracy zdalnej w home office, np. kamery i zestawy słuchawkowe. Za pomocą programu preinstalowanego w systemie Windows możemy w łatwy sposób uzyskać dostęp do naszych narzędzi pracy i pracować tak, jak na miejscu w firmie. Brakowało nam jednak rozmów i wymiany poglądów w biurze z kolegami.

Zajęcia w szkole zawodowej odbywały się online w salach konferencyjnych Microsoft Teams, a niezbędne materiały były również dostarczane przez szkołę online.

R: Nie pracowałem zbyt często w home office, ale kiedy musiałem pracować zdalnie, wszystko działało bez zarzutu. Zawsze mogłem skontaktować się z kolegami, jeśli miałem jakieś pytania. Zajęcia w szkole zawodowej odbywały się również online, chciałbym jednak, aby zajęcia w szkole odbywały się na miejscu, ponieważ tam mogę się lepiej skoncentrować.

 

6. Czy brakowało wam czegoś podczas pracy zdalnej? Jak wyglądała komunikacja?

B: Nie, w home office niczego mi nie brakowało. Na początku nie miałem kamery w domu. Poprosiłem nasz dział IT i od razu otrzymałem jedno urządzenie, które nadal używam w domu.

Do komunikacji używałem i nadal używam naszą platformę, z której korzystamy do prowadzenia rozmów telefonicznych i uczestniczenia w wideokonferencjach. Wszystko bardzo dobrze działało.  

R: Z laptopem i zestawem słuchawkowym naprawdę nie brakuje niczego do pracy! Dzięki myApps nie brakuje też narzędzi do komunikacji, możemy prowadzić rozmowy telefoniczne i pisać wiadomości na czacie.

7. Jakie są zalety pracy zdalnej z domu?

B: Najbardziej w pracy w domu podoba mi się to, że nie trzeba pokonowyć w ciągu dnia dużych odległości i ma się dużo więcej wolnego czasu, co oznacza, że można zastąpić czas dojazdu samochodem miłym spacerem w porze lunchu. Jest to również dobre dla środowiska!

R: W normalnych okolicznościach wolę pracować na miejscu w biurze. Uważam, że bardzo ważny jest kontakt z innymi kolegami i koleżankami. Ale dzięki home office możemy się wzajemnie chronić i to jest w czasie pandemii najważniejsze.


8. Co podoba Ci się najbardzie w innovaphone?

B: Szczególnie podoba mi się atmosfera panująca w innovaphone i koleżeńskie interakcje. Bardzo dobrze dogaduję się z prawie wszystkimi współpracownikami i nie mam problemu z nawiązywaniem kontaktów z osobami spoza mojego działu. W szczególności przyczynia się do tego płaska hierarchia w innovaphone. Osobiście bardzo podoba mi się również elastyczny czas pracy, który pozwala mi chodzić na spacery podczas przerwy na lunch i elastycznie organizować moje godziny pracy.

R: To, co najbardziej podoba mi się w innovaphone, to zasada przejrzystości i otwartość moich kolegów. Atmosfera pracy w innovaphone jest koleżeńska i wszyscy sobie wzajemnie pomagają. Bardzo cenię sobie również elastyczne godziny pracy, które pozwalają nam na swobodną organizację.

 

9. Jakie jest Twoje ulubione miejsce w innovaphone (sala fitness, taras, stołówka itp.)?

B: Moim ulubionym miejscem jest nasz taras na dachu, z którego roztacza się wspaniały widok na lotnisko w Böblingen, a zachód słońca z góry wygląda po prostu wspaniale z tak rozległym widokiem.

R: Sala fitness jest zdecydowanie moim ulubionym miejscem. Myślę, że fajnie jest mieć w pracy możliwość trenowania i dbania o kondycję.

 

Jeżeli wzbudziliśmy Twoje zainteresowanie i chcesz dołączyć do zespołu innovaphone, nie czekaj! Już teraz zapoznaj się z naszymi ofertami pracy!

 

 

Fitnessraum

Blog - strona główna

Najnowsze wpisy


Kategorie

   
    Ustawienia plików cookie

Nasza strona internetowa używa plików cookie (tzw. ciasteczka), aby zapewnić Państwu optymalną obsługę strony internetowej. Dotyczy to zarówno plików cookie, które są niezbędne do działania strony, jak i tych, które są wykorzystywane wyłącznie do anonimowych celów statystycznych lub do ustawień ułatwiających wyświetlanie specjalnych treści. Każdy użytkownik może sam zdecydować, na które kategorie plików cookie chce wyrazić zgodę. Należy pamiętać, że w oparciu o wybrane ustawienia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne. Jeśli zaakceptowane zostaną wszystkie pliki cookie, użytkownik będzie miał pełny dostęp do usług naszej strony internetowej. Aby uzyskać więcej informacji, prosimy zapoznać się z naszą  Polityką Prywatności.